Aktualności

Ostatnie pożegnanie

Data publikacji 20.11.2023

Dzisiaj na zwoleńskim cmentarzu obyła się uroczystość pogrzebowa mł. insp. w st. spoczynku Marka Baczkowskiego, wieloletniego Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Miał 53 lata. Pozostawił pogrążoną w smutku Rodzinę i bliskich, którzy wspólnie z policjantami i współpracownikami pożegnali zmarłego.

"Są pożegnania, na które niegdy nie będziemy gotowi.

Są słowa, które zawsze wywoływać będą morze łez...

i są takie osoby, na myśl o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień." 

 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Zwoleniu. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przemieścili się w kondukcie żałobnym do miejsca pochówku, gdzie nastąpiło ostatnie pożegnanie zmarłego. W uroczystościach pogrzebowych wzięli m.in. udział Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu - nadinsp. Waldemar Wołowiec, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie - nadinsp. Michał Ledzion, byli komendanci wojewódzcy garnizonu mazowieckiego Policji oraz ich zastępcy, policjanci, pracownicy Policji oraz współpracownicy zmarłego.

Mł. insp. Marek Baczkowski służbę w Policji rozpoczął w 1989 roku. Związany był zarówno z pionem prewencji jak i pionem kryminalnym. W 2002 roku został mianowany na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu. Następnie, nieprzerwalnie od 2006 roku zajmował stanowisko Naczelnika Wydziału Prezydialnego, który w 2012 roku przekształcony został na Wydział Komunikacji Społecznej w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. W lutym 2022 roku odszedł na emeryturę.

Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci...

Zepsół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony