Aktualności

Nowe radiowozy w nowych barwach dla policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 17.11.2023

Mazowiecka flota policyjnych radiowozów powiększyła się o 6 radiowozów w nowym barwach. Oznakowane Skody, które zostały zakupione w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 już jeżdżą po drogach garnizonu mazowieckiego Policji.

Wśród 6 radiowozów, które zostały przekazane do poszczególnych komend Policji garnizonu mazowieckiego jest oznakowana w nowych barwach Skoda Superb. Pojazd użytkowany jest przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Oznakowana Skoda wyposażona jest w 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 280 KM. W bezpiecznym wykorzystaniu maksymalnej mocy i prowadzeniu pojazdu pomaga automatyczna skrzynia DSG współgrająca z napędem 4x4. W tej wersji pojazd rozpędza się do 100 km/h w 5,3 sekundy.

5 Skód Scala trafiło do Komend Powiatowych Policji w Ciechanowie, Garwolinie, Grójcu, Pułtusku i Wyszkowie. Scala wyposażona jest w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra o mocy 150 KM. Pojazd ten także wyposażono w automatyczną skrzynię biegów DSG. 

Zakup radiowozów oznakowanych przyczynia się do sprawniejszej i efektywniejszej realizacji zadań przez policjantów, którzy poprzez swoje działanie wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Pojazdy zakupione zostały w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

 

 

Film Nowe radiowozy w nowych barwach dla policjantów ruchu drogowego

Opis filmu: Nowe radiowozy w nowych barwach dla policjantów ruchu drogowego

Pobierz plik Nowe radiowozy w nowych barwach dla policjantów ruchu drogowego (format mp4 - rozmiar 32.9 MB)

Powrót na górę strony