Aktualności

87-latek odnaleziony po 2 godzinach od zgłoszenia

Data publikacji 18.07.2017

Płońscy policjanci i strażacy, dzięki szybkiej reakcji i skutecznym wspólnym działaniom w dwie godziny od zgłoszenia odnaleźli 87-latka który zabłądził w lesie.

Tuż przed północą dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Płońsku otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 87-letniego mieszkańca gm. Baboszewo. Zawiadamiający policję członkowie rodziny twierdzili, że starszy pan wyszedł z domu po południu na grzyby.

Mężczyzna wyjechał na rowerze nie zabierając ze sobą telefonu komórkowego. Nie wrócił do domu do zmierzchu. W obawie o życie 87-latka, rodzina początkowo szukała go na własną rękę, jednak gdy poszukiwania nie przyniosły efektu powiadomiona została Policja. Funkcjonariusze podjęli natychmiastowe działania poszukiwawcze i ogłoszony został alarm dla policjantów miejscowej jednostki. O działaniach poinformowana została również straż pożarna.

Strażacy z trzech okolicznych OSP razem z płońskimi policjantami przeczesywali w nocy przypuszczalny rejon przemieszczania się osoby zaginionej. Około godz. 2, 87-latek został odnaleziony przez funkcjonariusza z zespołu ds. poszukiwań i strażaka. Mężczyzna leżał w gęstych zaroślach około kilometr od domu. Był wystraszony i wyziębiony. Okazało się, że stracił orientację w lesie i nie wiedział, w którą stronę ma iść. Z uwagi na problemy z poruszaniem się został przeniesiony do drogi na desce ortopedycznej. Tam czekała na niego już wezwana na miejsce karetka pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na badania. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska/RJ

Powrót na górę strony