Aktualności

Spot profilaktyczny „Uważaj na oszustów”

Data publikacji 27.11.2023

Siedleccy policjanci we współpracy z Gminą Siedlce i Uniwersytetem w Siedlcach stworzyli spot profilaktyczny pokazujący działania oszustów. Ma dwa zakończenia, bo to my sami decydujemy jak zakończy się nasza historia, gdy odbierzemy taki lub podobny telefon.

Prapremiera spotu miała miejsce 22 listopada podczas podsumowania Gminnej Akademii Seniora. To właśnie seniorzy biorący udział w projekcie jako pierwsi mogli obejrzeć spot skierowany szczególnie do nich.

Jak powiedział komendant Miejskiej Policji w Siedlcach insp. Andrzej Dziewulski „przestępcy nie próżnują. Zmieniają się tylko ich metody i sposoby. Mamy teraz duże możliwości, aby trafiać z treściami profilaktycznymi do większej grupy osób. Poza pogadankami, wykładami i warsztatami szukamy również innych metod, pozwalających uchronić przed przestępcami. Ten spot jest kolejną inicjatywą realizowaną z gminą Siedlce w zakresie profilaktyki”. 

Wójt Gminy Siedlce podkreślił, że „Bezpieczeństwo naszych seniorów i wszystkich mieszkańców jest dla nas bardzo ważne. Stąd już druga edycja naszego programu, a także nowoczesna forma dotarcia do seniorów, czyli spot profilaktyczny, nakręcony z ich udziałem. Dziękuję za współpracę przy tym projekcie policji i uniwersytetowi, to już kolejne wspólne nasze działania na rzecz mieszkańców gminy Siedlce”.

Dziękujemy za współpracę w powstanie tego spotu wszystkim zaangażowanym seniorom, studentom, pracownikowi Uniwersytetu w Siedlcach Marcinowi Chrząścikowi i pani Paulinie Montewce z Gminy Siedlce.

Spot można obejrzeć tutaj.

 

kom. Ewelina Radomyska/KMP Siedlce

 

Film Spot profilaktyczny „Uważaj na oszustów”

Opis filmu: Spot profilaktyczny „Uważaj na oszustów”

Pobierz plik Spot profilaktyczny „Uważaj na oszustów” (format mp4 - rozmiar 43.75 MB)

Powrót na górę strony