Aktualności

Bezpieczny pieszy to widoczny pieszy

Data publikacji 24.11.2023

Apelujemy do wszystkich pieszych i rowerzystów o korzystanie z elementów odblaskowych podczas poruszania się po zmroku. Statystyki jednoznacznie wskazują, że zastosowanie takich akcesoriów znacznie zwiększa widoczność i tym samym redukuje ryzyko potencjalnych niebezpieczeństw.

Badania wykazują, że pieszy, który nie posiada elementu odblaskowego, jest dostrzegany przez kierowcę z maksymalnie 30 metrów. Jednakże, gdy pieszy nosi odblask, jego widoczność wzrasta nawet do 150 metrów, co daje znacznie więcej czasu kierowcy na podjęcie odpowiednich działań.

Przypominamy, że korzystanie z odblasków to prosty, ale skuteczny sposób na zwiększenie bezpieczeństwa zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Dbając o swoją widoczność, każdy z nas może przyczynić się do uniknięcia potencjalnych zagrożeń na drodze.

Dlatego apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego: "Dajmy się zauważyć!" Noszenie elementów odblaskowych to troska o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Wspólnie możemy uczynić nasze drogi bardziej bezpiecznym miejscem dla wszystkich.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony