Aktualności

Nie zatrzymała się do kontroli drogowej, była nietrzeźwa, nie miała uprawnień do kierowania i znieważyła policjantów

Data publikacji 12.12.2023

45-letnia mieszkanka powiatu lipskiego usłyszała zarzuty za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz znieważenie policjantów. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę (9.12) przed godziną 21 lipscy policjanci w miejscowości Krępa Kościelna podjęli próbę zatrzymania toyoty. Kierująca nią kobieta pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych zaczęła uciekać. W pewnym momencie kierująca straciła panowanie nad pojazdem i swoją jazdę zakończyła na ogrodzeniu jednej z posesji. Kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy. Oprócz niej w pojeździe znajdowali się dwaj mężczyźni. Od wszystkich wyczuwalna była silna woń alkoholu. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że 45-letnia kierująca prowadziła toyotę, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Na domiar złego okazało się, że ma również cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Nietrzeźwa kobieta, mieszkanka pow. lipskiego w trakcie interwencji wobec policjantów była agresywna i ich znieważyła.

Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, które to przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5. Przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego zagrożone jest natomiast karą do roku więzienia. Odpowie również, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Asp. Monika Karasińska/KPP w Lipsku

Powrót na górę strony