Aktualności

Ukradł skarbonkę z datkami na leczenie chorego chłopca – jest już w rękach ostrołęckich policjantów

Data publikacji 12.12.2023

Ostrołęccy policjanci zatrzymali 21-letniego ostrołęczanina, który bez skrupułów ukradł skarbonkę, do której zbierano pieniądze na pomoc dla 2-letniego chłopca. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do jego popełnienia.

W miniony weekend w jednej z ostrołęckich galerii handlowych doszło do kradzieży zuchwałej. Złodziej ukradł skarbonkę na zbiórkę charytatywną dla chorego 2-letniego mieszkańca Ostrołęki, który zmaga się z ciężką chorobą.

Od razu po otrzymaniu zawiadomienia o kradzieży puszki ostrołęccy policjanci rozpoczęli ustalanie sprawcy tej zuchwałej kradzieży. Rozpytano świadków zdarzenia oraz przeanalizowano zapisy monitoringu. Już po kilku godzinach policjanci wytypowali potencjalnego sprawcę. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Ostrołęki. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 21-latkowi zarzutu dotyczącego kradzieży zuchwałej, do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo, którego się dopuścił, jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Tomasz Żerański/KMP w Ostrołęce

Powrót na górę strony