Aktualności

Upojony alkoholem z sądowym zakazem jazdę zakończył na ogrodzeniu

Data publikacji 12.12.2023

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 25-letni mieszkaniec powiatu płońskiego, który mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie, postanowił wsiąść za kierownicę bmw. W trakcie jazdy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Jak się okazało, mężczyzna zignorował orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz po raz kolejny stanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W minioną niedzielę (10.12) dyżurny ciechanowskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w m. Sadek w gminie Glinojeck. Skierowani na miejsce policjanci z Wydziału Ruch Drogowego zastali kierowcę bmw, pasażera oraz świadka zdarzenia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 25-letni kierujący bmw, mieszkaniec powiatu płońskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji zgłaszającej.

Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad dwa promila alkoholu w jego organizmie. Pijany był również 25-letni pasażer bmw. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kierujący bmw zignorował sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 25-letniemu mieszkańcowi powiatu płońskiego zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia, dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka wpłata na Fundusz Sprawiedliwości, nawet do 60 000 zł. 

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, możemy wyrządzić krzywdę sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego. Alkohol prowadzi do zmniejszenia szybkości reakcji, ograniczenia pola widzenia, błędnej oceny odległości i szybkości, błędnej oceny własnych możliwości, znacznego obniżenia koncentracji, rozproszenia uwagi oraz senności. Konsekwencje zachowań pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego.

asp. Magda Zarembska/KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony