Aktualności

Wpadli, gdy kradli elementy metalowe i przewody instalacji elektrycznej

Gostynińscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku cztery osoby, w tym kobietę, którzy kradli elementy metalowe i przewody instalacji elektrycznej z budynku byłego ośrodka wypoczynkowego w Miałkówku. Wszystkim podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 5 w nocy z wtorku na środę (18/19.07). Dyżurny gostynińskiej Policji został zaalarmowany przez mieszkańców, że na terenie byłego ośrodka wypoczynkowego w Miałkówku przebywają osoby, które niszczą budynek. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci, którzy zauważyli uciekającą w kierunku samochodu kobietę, a następnie w trakcie sprawdzania budynków i terenu ośrodka zatrzymali również 3 mężczyzn.

Okazało się, że 42,28 i 26-letni mężczyźni i 44-latka są mieszkańcami Płocka i powiatu płockiego. Zarówno przy zatrzymanych, jak i w pojeździe, którym chciała odjechać kobieta, funkcjonariusze znaleźli narzędzia do cięcia oraz skradzione i przygotowane do wywiezienia elementy metalowe, przewody instalacji elektrycznej i telekomunikacyjnej.

Cała czwórka została zatrzymana i przewieziona do gostynińskiej komendy Policji, gdzie wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży i uszkodzenia mienia na szkodę Urzędu Gminy Gostynin. Zgodnie z kodeksem karnym sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

 

Autor: sierż.szt. Dorota Słomkowska

  • Odzyskane elementy metalowe i przewody instalacji elektrycznej
  • Odzyskane elementy metalowe i przewody instalacji elektrycznej
  • Odzyskane elementy metalowe i przewody instalacji elektrycznej
Powrót na górę strony