Aktualności

29-latkowi zabrakło jednego dnia do odzyskania prawa jazdy. Teraz straci je na znacznie dłużej

Data publikacji 19.12.2023

Policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli 29-latka, który kierował volkswagenem bez prawa jazdy. We wrześniu br. zostało mu ono zatrzymane na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie tylko zlekceważył decyzję starosty, ale też wsiadł za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu. Teraz okres, na jaki zostaną mu zatrzymane uprawnienia do kierowania, znacznie się wydłuży.

W miniony poniedziałek (18.12) policjanci z ciechanowskiej grupy SPEED w m. Gąsocin zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Badanie stanu trzeźwości 29-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało, że wsiadł on za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna zlekceważył decyzję starosty o zatrzymaniu prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Okres trzech miesięcy, na który zostały mu zatrzymane uprawnienia, miał minąć następnego dnia. Teraz czas, na jaki 29-latek straci prawo jazdy, znacznie się wydłuży.

Przypominamy, że stan po spożyciu alkoholu to wykroczenie z art. 87 Kodeksu wykroczeń. Mówimy o nim wtedy, gdy stężenie alkoholu we krwi zawiera się między 0,2 i 0,5 promila lub od 0,1 mg/l do 0,25 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Kto w takim stanie kieruje pojazdem, popełnia wykroczenie zagrożone karą aresztu, grzywny do 5 000 zł i zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd obligatoryjnie orzeka także środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych od 6 miesięcy do 3 lat.

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony