Aktualności

Oszukał wiele osób i okradł członka rodziny. Sochaczewianin trafił do zakładu karnego

Data publikacji 19.12.2023

Policjanci zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzież biżuterii, pieniędzy i karty płatniczej na szkodę członka rodziny. Mieszkaniec Sochaczewa był również poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. Zanim do niego trafił, usłyszał jeszcze zarzuty oszustw na szkodę 95 osób z całej Polski. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali powiadomieni o kradzieży, której dopuścił się 30-letni mieszkaniec Sochaczewa. Z ustaleń wynika, że mężczyzna wykorzystał moment, gdy jego babcia leżała w szpitalu i ukradł biżuterię, pieniądze i kartę płatniczą, którą się posłużył.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Był też poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów kradzieży, kradzieży karty płatniczej oraz kradzieży z włamaniem i kilkunastokrotnego jej usiłowania.

Nie był to jednak koniec czynności procesowych z jego udziałem, ponieważ policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją prowadzili postępowanie dotyczące licznych oszustw internetowych, których dopuścił się na jednym z portali społecznościowych.

W okresie od stycznia 2022 roku do stycznia 2023 roku, sochaczewianin oferował do sprzedaży porcelanę oraz serwisy obiadowe znanej marki, których cena była zdecydowanie niższa niż rynkowa. Ogłoszenia cieszyły się dużym zainteresowaniem, lecz w rzeczywistości 30– latek nie dysponował wystawianymi przedmiotami. W ten sposób oszukał 95 osób z całej Polski. Pokrzywdzeni przelewali pieniądze na wskazane przez niego konta bankowe, lecz nie otrzymywali zamówionych przedmiotów.

Podejrzany usłyszał zarzuty w dwóch sprawach i przyznał się do ich popełnienia. Po zakończonych czynnościach procesowych został doprowadzony do zakładu karnego.

asp. Agnieszka Dzik/ KPP w Sochaczewie

Powrót na górę strony