Aktualności

Nowe samochody dla mazowieckich policjantów

14 samochodów, które trafią do mazowieckiego garnizonu Policji przekazał dzisiaj (20.12) Orlen. Jest to pierwsza pula z 20 pojazdów, które trafią na Mazowsze. Łączna wartość przekazanych samochodów to prawie 5 mln zł. Symboliczne kluczyki od nowych radiowozów odebrali insp. Dariusz Król - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu oraz insp. Mariusz Kryszkowski - Komendant Miejski Policji w Płocku.

Pojazdy zostały zakupione na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu za pośrednictwem Fundacji ORLEN. Doposażenie jednostek mazowieckiej Policji przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców regionu. Samochody trafią do komend miejskich i powiatowcyh na Mazowszu, ale także do jednostek organizacyjnych KWP zs. w Radomiu, w tym do oddziałów prewencji Policji. W pierwszej puli znalazło się 14 pojazdów, w tym 8 samochodów skoda octavia, 3 kia ceed oraz 3 isuzu.

Damian Olewnik - Dyrektor Biura Intensyfikacji Produkcji Olefin w ORLEN S.A. powiedział, że "celem ORLENU jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju, a także naszego regionu. Dlatego wspieramy tych, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo w tym szczególnie lokalne służby mundurowe. Aby skutecznie pomagać ważna jest nie tylko gotowość do poświęceń, ale także sprzęt niezbędny do ratowania zdrowia i życia. Dlatego od wielu lat finansujemy zakup pojazdów do mazowieckich komend policji. Dzisiaj przekazujemy policjantom 14 samochodów, a wkrótce trafi do nich kolejnych 6 pojazdów, które pozwolą policjantom na efektywniejszą codzienną pracę. Jestem przekonany, że przekazane dziś samochody poprawią warunki pracy tej wymagającej i trudnej służby".

Insp. Dariusz Król - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu podkreślił, że "ludzie chcą, aby Policja docierała na miejsce zdarzenia jak najszybciej. Żeby tak się działo Policja musi być wyposażona w odpowiedni sprzęt transportowy".

Insp. Mariusz Kryszkowski - Komendant Miejski Policji w Płocku Samochody w Policji dodał, że "samochody są wykorzystywane w sposób szczególny. Kilometry, które przejeżdżane są przez policjantów są liczone w dziesiątkach tysięcy rocznie. Dlatego też potrzeby wymiany floty występują u nas systematyczne. Cieszę się, że również samorządy wspierają Policję i że odbywa się to corocznie".

Przekazane oznakowane radiowozy już za kilka dni pojawią się na ulicach, gdzie służyć będą zapewnieniu bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony