Aktualności

Radomska policjantka jako wolontariusz fundacji w trosce o uśmiech dziecka

Policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu jest wolontariuszem Fundacji Dr Clowna. Jako pomocnik Świętego Mikołaja odwiedziła pacjentów Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Wraz z innymi wolontariuszami odwiedzają dzieci i ich rozśmieszają, pomagając choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

Mł. asp. Agata Kulińska służy w Policji od 15 lat. Na co dzień pełni służbę w Wydziale Prewencji KMP w Radomiu - przesłuchuje sprawców wykroczeń, świadków i przyjmuje zawiadomienia od pokrzywdzonych. Prywatnie od 2 lat jest wolontariuszką w fundacji „Dr Clown”.

Wolontariusze Fundacji, tzw. doktorzy Clowni, podczas wizyt w szpitalu przebrani są w fantazyjne, różnobarwne stroje i aby odwrócić uwagę chorych od szpitalnej rzeczywistości wykorzystują interaktywne zabawy, animacje, ale także wspierają rozmową i dobrym słowem. Pomagają dzieciom choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

Tym razem wolontariusze, a wśród nich radomska policjantka w roli pomocników Świętego Mikołaja odwiedzili pacjentów Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. T. Chałubińskiego oraz Mazowieckiego szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Rozdawali dzieciom także drobne upominki, m.in. maskotki, które przekazała dla dzieci Agata. Policjantka wraz z mężem z okazji zawarcia związku małżeńskiego w ramach prezentów poprosili o maskotki, które teraz przekazuje chorym dzieciom.

O inicjatywie policjantki dowiedzieliśmy się przypadkowo. Jest przykładem do naśladowania, jak pomagać i zadbać o uśmiech dziecka.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Fot: Facebook/ Fundacja Dr Clown Radom

Powrót na górę strony