Aktualności

Sprawcy włamań do myjni samoobsługowych zatrzymani przez policjantów z Lipska

Data publikacji 21.12.2023

Policjanci z Lipska przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem mężczyźnie i kobiecie, którzy włamywali się do myjni samochodowych. Kiedy 36-latek okradał myjnie, jego 34-letnia partnerka czekała na niego w samochodzie. Wczoraj sąd na podstawie materiału dowodowego zebranego przez śledczych wobec mężczyzny zastosował tymczasowy areszt, a wobec jego partnerki dozór. Zatrzymany był już wcześniej karany za podobne czyny, dlatego może mu grozić nawet do 15 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z komendy w Lipsku w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali parę, która na przestrzeni ostatnich 5 miesięcy okradała myjnie samochodowe. Zatrzymani na swoim koncie mają również kradzież z włamaniem do sklepu spożywczego, skąd skradli papierosy oraz alkohol. Podczas zatrzymania u 36-letniego mężczyzny i 34-letniej kobiety ujawniono także amfetaminę. Funkcjonariusze u zatrzymanych zabezpieczyli duże ilości 2- i pięciozłotowych monet. Obojgu przedstawiono 10 zarzutów. 9 dotyczyło kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem oraz zarzut posiadania narkotyków.

Prokurator wobec kobiety zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Natomiast sąd na wniosek śledczych i prokuratora zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Dodatkowo czynów tych dopuścił się on w warunkach recydywy. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony