Aktualności

Widzisz seniora na drodze - zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność - video

Data publikacji 21.12.2023

Osoby starsze z uwagi na swój wiek mogą potrzebować więcej czasu na przekroczenie jezdni. Dlatego mając na uwadze, że każdy z nas kiedyś zostanie seniorem powinniśmy widząc takie osoby wykazać się zrozumieniem, empatią oraz szczególną ostrożnością. Dzięki temu zwiększymy bezpieczeństwo zarówno osób starszych, jak i swoje.

Ochrona niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów stanowi jedno z ważniejszych zadań policjantów. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce cyklicznie prowadzą działania, aby chronić tą grupę uczestników ruchu drogowego.

Chcąc dotrzeć do świadomości kierowców funkcjonariusze przygotowali krótki film w tym zakresie pokazujący jak ważne jest, aby każdy z nas zwracał szczególną uwagę na seniorów poruszających się po drogach.

Zbliżając się do przejścia dla pieszych i widząc seniorów kierowcy powinni zdawać sobie sprawę, że z racji na ich wiek mogą oni np. przekraczać przejście wolniej, a ich percepcja może być także inna niż np. osób młodych. Dlatego w takich miejscach należy przede wszystkim wykazać się skupieniem, szczególną ostrożnością, ale także empatią i zwykłą ludzką życzliwością.

Pamiętajmy, że każdy z nas kiedyś będzie seniorem, dlatego zwracajmy uwagę na osoby starsze i pomagajmy im poruszać się pod „drogach”. Takie postępowanie sprawi, że ta grupa uczestników ruchu drogowego będzie bezpieczna.

Korzystając okazji apelujemy nie tylko do seniorów, ale również innych pieszych o noszeniu elementów odblaskowych. Piesi muszą pamiętać, że podstawą bezpieczeństwa jest widoczność. Dlatego wybierając się na Święta do naszych babć i dziadków podarujmy im pod choinkę elementy odblaskowe i poprośmy o ich noszenie. Dzięki temu być może otrzymają najdroższy prezent - ŻYCIE.

Pieszych prosimy również o dokładne rozglądanie się podczas przekraczania jezdni, nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych.

 

kom. Tomasz Żerański/KMP Ostrołęka

Film Widzisz seniora na drodze - zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność

Opis filmu: Widzisz seniora na drodze - zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność

Pobierz plik Widzisz seniora na drodze - zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność (format mp4 - rozmiar 12.24 MB)

Powrót na górę strony