Aktualności

Podsumowanie sylwestrowego weekendu i Nowego Roku na drogach garnizonu mazowieckiego

Data publikacji 02.01.2024

Podczas ostatniego weekendu 2023 roku i w pierwszy dzień nowego roku na drogach garnizonu mazowieckiego Policji doszło do 11 wypadków, w których zginęło 2 osoby, a 13 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali łącznie 51 nietrzeźwych kierujących.

Mazowieccy policjanci prowadzili wzmożone działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom witającym Nowy Rok. Zwiększona ilość funkcjonariuszy zarówno tych umundurowanych, jak i po cywilnemu patrolowała drogi, osiedla mieszkaniowe oraz rejony lokali, w których trwały bale sylwestrowe.

W ciągu czterech dni (29.12.2023 r. - 1.01.2024 r.) na drogach mazowieckiego garnizonu Policji doszło do 11 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 13 osób zostało rannych.

Pierwszy tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce w sobotę (30.12). W miejscowości Kolonia-Kuźnia (pow. szydłowiecki) około godziny 19 na drodze ekspresowej S7 doszło do śmiertelnego potrącenia 50-letniego pracownika służby drogowej, który wykonywał czynności na drodze w związku z innym wcześniej zaistaniałym zdarzeniem drogowym, przez 24-letniego kierującego mercedesem. Pomimo podjętej reanimacji 50-latek poniósł śmierć na miejscu. 24-letni kierowca, mieszkaniec pow. skarżyskiego był trzeźwy.

Natomiast w niedzielę (31.12) kilka minut po godzinie 19 w Płońsku doszło do śmiertelnego zdarzenia na przejeździe kolejowo-drogowym. Ze wstępnych informacji wynika, że 65-letni kierowca mercedesa, mieszkaniec pow. płońskiego, najprawdopodobniej nie zachował szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy i zderzył się z szynobusem relacji Sierpc-Tłuszcz. Kierowca mercedesa poniósł śmierć na miejscu. 39-letni maszynista był trzeźwy.

W analogicznym okresie 2022 roku podczas 3 dni policyjnych działań doszło do 6 wypadków, w których śmierć poniosła 1 osoba, a 7 zostało rannych. 

W trakcie ostatniego zeszłorocznego weekendu i w pierwszy dzień 2024 roku mazowieccy policjanci zatrzymali aż 51 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”.


 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Nagranie audio Podsumowanie sylwestrowego weekendu i Nowego Roku na drogach garnizonu mazowieckiego

Opis nagrania: Podsumowanie sylwestrowego weekendu i Nowego Roku na drogach garnizonu mazowieckiego

Pobierz plik Podsumowanie sylwestrowego weekendu i Nowego Roku na drogach garnizonu mazowieckiego (format mp3 - rozmiar 1.44 MB)

Powrót na górę strony