Aktualności

Ani alkohol, ani sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nie powstrzymał ich, aby wsiąść za kierownicę

Data publikacji 11.01.2024

Płoccy funkcjonariusze zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich miało już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci apelują o rozsądek. Pijany kierowca to ogromne zagrożenie na drodze. Piłeś? Nie jedź!

Niestety pomimo licznych apeli i przestróg wśród kierujących zdarzają się tacy, którzy wsiadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Niektórzy „wpadną” podczas kontroli drogowej, inni przykują uwagę funkcjonariuszy, wykonując niebezpieczne manewry, kolejni zostają zauważeni przez czujnych obywateli. Niestety bardzo często są też tacy, którzy spowodują zdarzenie drogowe. I choć okoliczności zatrzymania bywają różne, to skutek prowadzenia pojazdów będąc pod wpływem alkoholu, może być tragiczny.

Wczoraj (11.01) na ul. Bielskiej w Płocku, policjanci z miejscowej komendy zatrzymali kierującego fordem. 45-letni mieszkaniec Płocka miał blisko promil alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W Gąbinie funkcjonariusze z Posterunku Policji w Łącku zatrzymali 59-letniego mieszkańca powiatu płockiego, który kierował pojazdem, mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Płocku zatrzymali 46-letniego kierującego skodą. Mundurowi otrzymali zgłoszenie od czujnych obywateli, którzy obawiali się, że mężczyzna zasłabł, a jego pojazd utrudnia ruch na krajowej 62. Badanie wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wszyscy zatrzymani staną teraz przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za prowadzenie pojazdu pomimo orzeczonego sądowego zakazu do 5 lat. Sąd każdorazowo nakazuje wysoką wpłatę nawet do 60 tysięcy złotych na rzecz funduszu sprawiedliwości.

Policjanci po raz kolejny apelują o odpowiedzialność i rozsądną jazdę.

Piłeś? Nie jedź!

 

sierż.szt. Monika Jakubowska/ KMP w Płocku

Powrót na górę strony