Aktualności

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Udowodnili to policjanci z KWP zs. w Radomiu oraz z KPP w Sierpcu

Data publikacji 15.01.2024

Funkcjonariusz Sztabu Policji KWP zs. w Radomiu robiąc zakupy przed służbą w jednym z radomskich marketów zauważył mężczyznę, który szarpał się z obsługą i po chwili wybiegł ze sklepu. Policjant po pieszym pościgu zatrzymał 39-latka. Okazało się, że mężczyzna ukradł alkohol i próbował z nim uciec. Natomiast policjant KPP w Sierpcu w czasie wolnym zatrzymał 20-letniego mężczyznę, który ukradł alkohol z jednego z sierpeckich marketów. Po krótkim pościgu funkcjonariusz złapał sprawcę i przekazał wezwanemu patrolowi. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjantów, amatorzy cudzej własności ponieśli konsekwencje swoich czynów.

Policjantem jest się nie tylko na służbie, ale i poza nią. Udowodnił to funkcjonariusz Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu nadkom. Tomasz Ornat. Dzisiaj (15.01) ok. godz. 7 policjant jechał na służbę. Przed pracą postanowił zrobić zakupy. W jednym z radomskich marketów zauważył, jak mężczyzna szarpie się z obsługą sklepu i po chwili wybiega na zewnątrz. Policjant wiedział, że ma do czynienia najprawdopodobniej z kradzieżą sklepową. Wybiegł za mężczyzną i po kilkusetmetrowym pościgu pieszym ujął sprawcę. Jak się okazało, ukradł on alkohol. Wezwany na miejsce patrol policji wylegitymował sprawce kradzieży, którym okazał się być 39-letni mieszkaniec Radomia. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

W sobotę (13.01) przed południem policjant, który na co dzień pracuje w wydziale kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, w czasie wolnym wybrał się na zakupy do jednego z sierpeckich marketów. Wieloletnie doświadczenie zawodowe stróża prawa spowodowało, że funkcjonariusz widzi więcej niż inni klienci. Robiąc zakupy zauważył dwóch mężczyzn, którzy pokonali linię kas nie płacąc za towar. Szybka reakcja policjanta spowodowała, że po krótkim pościgu zatrzymał jednego z mężczyzn. 20-letni sprawca kradzieży został zatrzymany i doprowadził do marketu, gdzie obsługa potwierdziła, że kilka minut wcześniej towar wyniesiony przez mężczyznę został skradziony. Odzyskane butelki whisky o wartości prawie 250 złotych wróciły na sklepowe półki, a wezwany na miejsce patrol przewiózł młodego mieszkańca powiatu lipnowskiego do komendy, gdzie sporządzono wniosek o ukaranie do Sądu. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili również dane drugiego mężczyzny, który nie uniknie kary za popełnione wykroczenie.

Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjantów w obu przypadkach, amatorzy cudzej własności ponieśli konsekwencje swoich czynów. Wzorowa postawa funkcjonariuszy potwierdza regułę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę.

Przypominamy, że zgodnie z art. 119 KW, każda osoba, która kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 800 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/ asp. Katarzyna Krukowska KPP w Sierpcu

 

Powrót na górę strony