Aktualności

Wspólne szkolenie policjantów ruchu drogowego i funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego

Współpraca i wymiana doświadczenia pomiędzy służbami to ważny element w zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W miniony wtorek (9.01) policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu wzięli udział w szkoleniu dotyczącym obsługi dymomierza i analizatora spalin oraz programu Tachoscan Control.

Na co dzień kontrolują m.in. czas pracy kierowców w transporcie, ale także dokonują sprawdzeń czy pojazdy spełnią normy związane z ochroną środowiska. Mowa o policjantach ruchu drogowego i funkcjonariuszach Inspekcji Transportu Drogowego. W swojej pracy wykorzystują nie tylko analizatory spalin, ale także urządzenia i oprogramowania weryfikujące czy kierowcy przestrzegają czasu pracy.

We wtorek (9.01) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu zorganizował wspólne dla mundurowych ruchu drogowego garnizonu mazowieckiego, łódzkiego i małopolskiego Policji oraz funkcjonariuszy WITD w Radomiu szkolenie z przedstawicielami firm, których sprzęt znajduje się na wyposażeniu pojazdów ekip techniki drogowej i ekologii zakupionych w ramach projektu „Bezpieczniej na drogach”-pojazdy Ekip Techniki Drogowej i Ekologii dla Policji współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Współpraca i wymiana doświadczenia pomiędzy służbami i instytucjami to ważny element w zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Reprezentanci firm B.T.H.U.Jucla i Inelo dostarczający sprzęt dla policji i ITD, omówili dokładne działanie dymomierza i analizatora spalin oraz oprogramowania Tachoscan Control, które są na wyposażeniu specjalistycznych pojazdów.

 

Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony