Aktualności

Ostrzelał z wiatrówki drzwi sąsiada, bo ten go wyzywał i nie kosił trawy

W ostatnich dniach doszło do nietypowego konfliktu sąsiedzkiego. Mieszkaniec jednego z domów wielorodzinnych zdecydował się użyć wiatrówki do ostrzelania drzwi swojego sąsiada. Według ustaleń mundurowych zdarzenie miało miejsce w kontekście długotrwałego konfliktu, w którym sąsiad nie tylko wyzywał sprawcę, ale również zaniedbywał obowiązki związane z koszeniem trawy czy grabieniem liści.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (22.01) na terenie gminy Łosice. 71-letni mężczyzna, jak sam stwierdził, ostrzelał drzwi sąsiada, ponieważ „tamten go wyzywał i przez całe lato oraz jesień nie kosił trawy ani nie zagrabiał liści”. Jak ustalili policjanci, nie był to pierwszy taki incydent. Sąsiadowi, który dopuścił się uszkodzenia mienia grozić teraz kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że nawet w sytuacji konfliktów sąsiedzkich, legalne środki powinny być priorytetem. Agresywne reakcje jednego sąsiada na zachowanie drugiego mogą skutkować poważnymi konsekwencjami prawno-karnymi.

Warto pamiętać, że dobre relacje sąsiedzkie są istotne dla równowagi i harmonii społecznej.

 

mł. asp. Weronika Wujek/KPP w Łosicach

Powrót na górę strony