Aktualności

Spotkanie z Komisarzem Zebrą w przedszkolu

Data publikacji 24.01.2024

24 stycznia 2024 r, przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zorganizowali zajęcia profilaktyczno-edukacyjne na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku dla trzech grup przedszkolnych z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Radomiu.

Policyjna maskotka kom. Zebry, Motylki, Pszczółki oraz Krasnoludki przysłuchiwali się omawianej tematyce bezpieczeństwa dotyczącej zabaw w okresie zimowym. Rozmawiano z dziećmi, m.in. o tym jak powinna wyglądać zabawa śnieżkami, czy wolno wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne, gdzie można zjeżdżać na sankach i nartach, a także jak istotne jest odpowiednie zimowe ubranie, wyposażone w elementy odblaskowe. Zaprezentowano zasady bezpieczeństwa ujęte w międzynarodowym dekalogu narciarza, promowanym w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Podczas tego dnia przedszkolaki miały również okazję zapoznać się z policyjną służbą psów, które wspomagają zadania funkcjonariuszy. Poprzez spontaniczną inscenizację wskazano właściwe zachowania w drodze do i z przedszkola, wybieranie bezpiecznych miejsc do zabawy oraz omówiono jak zachowywać się wobec osoby obcej, a także wobec nieznanych psów. Powtarzano numer alarmowy 112, aby najmłodszym łatwiej było go zapamiętać. Chętnym dzieciom wykonano pieczątki na z policyjną Zebrą.

Dla wszystkich przygotowano policyjne materiały profilaktyczne: malowanki o tematyce bezpiecznych ferii, a także gadżety o służbie policyjnych czworonogów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opr. Sylwia Szewczyk/Zespół profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii

Wydziału Prewencji Komedy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu

Logo: Malwina Gonciarz

Powrót na górę strony