Aktualności

Kierowali samochodami pod wpływem alkoholu. Byli poszukiwani listami gończymi. Teraz zostali zatrzymani

Data publikacji 01.02.2024

Policjanci z Łosic zatrzymali 5 poszukiwanych celem osadzenia w zakładach karnych. Były to osoby, które wcześniej prowadziły samochody pod wpływem alkoholu i nie zgłaszały się do zakładów karnych celem odbycia zasądzonych kar.

We wtorek (30.01) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach z sukcesem przeprowadzili akcję „Poszukiwany” zatrzymując pięciu mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości za przestępstwa związane z kierowaniem pojazdami pod wpływem alkoholu. Działania te poprzedzone zostały kilkudniowym rozpoznaniem, gromadzeniem informacji o poszukiwanych i miejscach, w których mogą się ukrywać oraz analizą prowadzonych śledztw i dochodzeń. Policjanci wkroczyli do kilkunastu domów i mieszkań. Efektem akcji było zatrzymanie 5 osób, które były poszukiwane, celem osadzenia w aresztach śledczych lub zakładach karnych. Wśród nich były osoby poszukiwane nakazami aresztowania i listami gończymi.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani na terenie różnych miejscowości w powiecie łosickim. Osoby te poszukiwane były przez wymiar sprawiedliwości za przestępstwa związane z kierowaniem pojazdami pod wpływem alkoholu. Ukrywali się przed organami ścigania, chcąc uniknąć kar pozbawienia wolności. Dzięki działaniom policjantów trafili do zakładu karnego.

Ścisłe egzekwowanie wyroków za jazdę pod wpływem alkoholu ma na celu zniechęcenie do tego rodzaju zachowań, a także zabezpieczenie innych użytkowników dróg przed potencjalnymi zagrożeniami wynikającymi z prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości. Wspólna praca organów ścigania, sądownictwa i społeczeństwa odgrywa kluczową rolę w skutecznej realizacji tych zadań.

 

Autor: mł. asp. Weronika Wujek/KPP w Łosicach

Powrót na górę strony