Aktualności

Myślał, że ucieknie policjantom. Jednak ciechanowscy mundurowi byli szybsi

Data publikacji 01.02.2024

Dzięki szybkiej reakcji i skutecznej współpracy ciechanowscy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, którzy podejrzewani byli o uszkodzenie witryny w jednym ze sklepów Ciechanowie. Na widok policjantów próbowali uciec, jednak już po chwili wszyscy byli w rękach mundurowych. Przy 21-latku funkcjonariusze znaleźli pałkę teleskopową i narkotyki. Mężczyzna ten usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i posiadania środków odurzających. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W minioną niedzielę (29.01) dyżurny ciechanowskiej komendy odebrał zgłoszenie o uszkodzeniu witryny w jednym ze sklepów w Ciechanowie. Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole zarówno ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, jak i Wydziału Ruchu Drogowego. Dyżurny w rozmowie z operatorem miejskiego monitoringu ustalił, w którym kierunku oddalili się sprawcy. Uzyskaną informację natychmiast przekazał patrolom pełniącym służbę. Już po chwili funkcjonariusze zauważyli czterech mężczyzn odpowiadających podanym rysopisom, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać w różne strony. Dzięki obecności kilku patroli już po chwili wszyscy czterej mężczyźni byli w rękach mundurowych. Podczas interwencji jeden z nich, 21-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, wyjął z kieszeni i wyrzucił foliową torebkę z zawartością suszu roślinnego. Nie umknęło to jednak uwadze policjantów, którzy zabezpieczyli woreczek. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli też przy 21-latku pałkę teleskopową, którą najprawdopodobniej uszkodził witrynę sklepową.

21, 28, 30 i 35-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił ciechanowskim kryminalnym na przedstawienie zarzutów 21-letniemu mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego. Mężczyzna odpowie za uszkodzenie mienia oraz posiadanie środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.  

 

asp. Magda Zarembska/KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony