Aktualności

#POMAGAMYICHRONIMY Sokołowscy policjanci uratowali 75-latkę przed zaczadzeniem

Data publikacji 01.02.2024

Sokołowscy policjanci po raz kolejny udowodnili, że są stróżami prawa, ale i nie tylko… ponieważ dzięki czujności i odwadze uratowali życie 75-latki, u której w domu zapaliły się sadze w kominie, a ona sama nieświadoma zagrożenia, mogła zaczadzieć. Swoim postępowaniem udowodnili, że są profesjonalistami, którzy są gotowi nieść pomoc.

W środę (31.01) w trakcie popołudniowej służby patrol w składzie st. sierż. Dariusz Bojar oraz post. Michał Kmieć z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji na jednej z ulic Sokołowa Podlaskiego zauważyli kłęby unoszącego się dymu. Policjanci postanowili ustalić miejsce, z którego się on wydobywa. Okazało się, że na jednej z posesji, z komina drewnianego domu wydostaje się ogień. Mundurowi szybko pobiegli na posesję, aby ocenić sytuację. Przez okno zauważyli, że w środku domu znajduje się starsza kobieta, która nieświadoma całej sytuacji, ogląda telewizję. Dym wydostawał się z kaflowego pieca i unosił po całym domu.

Mundurowi szybko wbiegli do środka i wyprowadzili 75-latkę. W międzyczasie za pośrednictwem dyżurnego została wezwana straż pożarna. Na szczęście kobieta nie potrzebowała pomocy medycznej, a po wszystkim została przekazana pod opiekę przybyłej na miejsce córce. 

Sokołowscy policjanci po raz kolejny wykazali się szybkim działaniem, zdecydowaniem i odwagą. Bez wątpienia można stwierdzić, że uratowali życie 75-letniej mieszkanki Sokołowa Podlaskiego.


st. sierż. Aleksandra Borowska/KPP w Sokołowie Podl.

Powrót na górę strony