Aktualności

Okradał kościelne skarbony. Teraz będzie odpowiadał w warunkach recydywy

Data publikacji 02.02.2024

Węgrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który seryjnie dokonywał kradzieży z włamaniem do kościołów na terenie miasta Węgrów, natomiast w miejscowości Ruchenka gm. Liw dokonał kradzieży z włamaniem do domku letniskowego.

Od drugiej połowy stycznia 2024 roku na terenie miasta Węgrów 39-letni mężczyzna dokonywał seryjnych włamań do kościołów, z których kradł pieniądze znajdujące się w skarbonach. 29 stycznia włamywacz ponownie pojawił się w rejonie jednego z kościołów, co zauważył kościelny na ekranie monitoringu. 39-latek usiłował ponownie dokonać kradzieży z włamaniem pieniędzy ze skarbony. W tym celu wyrwał listwę z drzwi zabezpieczającą zamek, a następnie po wyrwaniu listwy próbował wyważyć drzwi, uszkadzając zamek. Dzięki szybkiej reakcji kościelnego, który błyskawicznie po zauważeniu sprawcy na monitoringu, zadzwonił na numer alarmowy, policjanci patrolowo- interwencyjni oraz dzielnicowi, zatrzymali sprawce na gorącym uczynku wewnątrz kościoła. Mężczyzna przyznał się, do ośmiu wcześniejszych kradzieży z włamaniem do kościołów, jak również do jednej kradzieży z włamaniem do domku letniskowego z miejscowości Ruchenka gm. Liw.

Jeszcze tego samego dnia włamywacz został przesłuchany przez policjantów. Mężczyzna usłyszał 10 zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. 39-latek był już karany za podobne przestępstwa. Teraz mężczyźnie grozi kara do 15 roku pozbawienia wolności.
 

 

st.sierż. Rafał Bałdyga/KPP w Węgrowie

Powrót na górę strony