Aktualności

Zlikwidowana "dziupla" samochodowa i areszt dla podejrzanych o przestępstwo

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu przy współpracy z Kryminalnymi KPP w Szydłowcu przeprowadzili udaną realizację. W kilka dni po zgłoszeniu dotyczącym kradzieży dostawczego citroena na terenie województwa świętokrzyskiego ujawnili miejsce, gdzie sprawcy przechowywali skradziony pojazd. W wyniku przeprowadzonej akcji odzyskano skradzionego citroena oraz szereg części od innych samochodów takich, jak audi, mercedes czy porsche, a w toku czynności zatrzymanych zostało trzech mężczyzn zamieszanych w przestępczy proceder. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzięki prowadzonym na miejscu czynnościom przy współpracy funkcjonariuszy kilku jednostek: Laboratorium Kryminalistycznego KWP oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP zs. w Radomiu ustalono kolejny adres na Mazowszu, gdzie mogło dochodzić do przestępczego procederu. Było to na terenie powiatu grójeckiego. Skierowani na miejsce kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu ujawnili szereg części samochodowych pochodzących od skradzionych na terenie Polski pojazdów, w tym porsche i mercedesa. 

Prowadzone w sprawie czynności mają charakter rozwojowy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić dwóm zatrzymanym zarzuty związane z przestępczością samochodową. Zatrzymani mężczyźni w wieku 24- i 40 lat decyzją Sądu Rejonowego w Szydłowcu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Trzeci z zatrzymanych, decyzją Ośrodka Zamiejscowego w Szydłowcu Prokuratury Rejonowej w Przysusze, objęty został policyjnym dozorem połączonym z zakazem opuszczania kraju.

W sprawie prowadzone jest śledztwo przez Ośrodek Zamiejscowy w Szydłowcu Prokuratury Rejonowej w Przysusze. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Grzegorz Sobierajski

Powrót na górę strony