Aktualności

Ostrowscy policjanci pomogli 86-latce, która w wyniku upadku doznała urazu i nie mogła samodzielnie wstać

Data publikacji 06.02.2024

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego poprosił o pomoc dla swojej 86-letniej matki. Kobieta przewróciła się doznając urazu przez co nie mogła samodzielnie wstać. Poprosiła o pomoc syna, jednak ten ze względu na zablokowane od środka drzwi nie mógł się do niej dostać. Po interwencji ostrowskich policjantów 86-latka otrzymała niezbędną pomoc medyczną.

W poniedziałek (5.02) po południu dyżurny ostrowskiej komendy odebrał poprzez numer alarmowy zgłoszenie o starszej kobiecie potrzebującej pomocy. Interwencja dotyczyła jednego z domów w Ostrowi Mazowieckiej. Gdy dojechali tam policjanci z pionu prewencji, 60-latek opowiedział, że odebrał telefon od swojej 86-letniej matki z prośbą o pomoc. Kobieta przewróciła się i prawdopodobnie doznała urazu, przez co nie mogła sama wstać.

Problem polegał na tym, że drzwi były zablokowane od środka. Mężczyzna otworzył okno w piwnicy, jednak nie mógł wejść do środka. Jeden z policjantów zaoferował, że wejdzie przez to okno. Po chwili policjant był już wewnątrz, gdzie w jednym z pokoi znalazł leżącą na podłodze 86-latkę. Policjant otworzył drzwi balkonowe, przez które ratownicy mogli wynieść kobietę. Następnie 86-latka została karetką pogotowia przewieziona do szpitala na badania.

Autor: mł. asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony