Aktualności

Nietrzeźwi kierujący to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego

Data publikacji 06.02.2024

Trzy niebezpieczne sytuacje na drodze z udziałem nietrzeźwych kierowców miały miejsce w poniedziałek (5.02). W Płocku, Radomiu oraz Woli Wrzeszczowskiej (gm. Przytyk) doszło do kolizji. We wszystkich tych trzech sytuacjach przyczyna zdarzenia była jedna - alkohol.

W Płocku funkconariusze Komendy Miejskiej Policji ustalili, że 60-letni kierujący citroenem zmieniając pas ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa 40-letniemu kierującemu peugeotem. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Badanie wykazało jednak, że kierujący citroenem miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, co z pewnością przyczyniło się do spowodowania kolizji. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem.

Natomiast w Radomiu kierujący pojazdem marki Opel zjechał z drogi i uderzył w drzewo oraz znak drogowy. Na miejscu policjanci zastali 31-latka, który był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu  w organizmie.

Kolejna kolizja miała miejsce w miejscowości Wola Wrzeszczowska na terenie gminy Przytyk. 63-latek kierujący pojazdem marki VW doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym BMW, którym kierował 39-latek. Policjanci z drogówki sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji i badanie alkomatem wykazało u 63-latka blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Nieodpowiedzialni kierowcy, jadąc po alkoholu, ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara 3 lat pozbawienia wolności. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii. Nietrzeźwy kierujący to zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg, bez względu na to, czy taka osoba porusza się samochodem, motocyklem czy rowerem.

Bądź odpowiedzialny! Piłeś? Nie jedź!

 

KMP Płock/KMP Radom

Powrót na górę strony