Aktualności

Nietrzeźwa kierująca i poszukiwany pasażer wpadli podczas kontroli

Data publikacji 06.02.2024

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku podczas kontroli drogowej w Starym Ciepielowie ujawnili, że kierująca audi prowadzi samochód, mając w organizmie 2,5 promila alkoholu. Okazało się też, że podróżujący z nią jeden z pasażerów jest poszukiwany listem gończym. Teraz kobieta odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, a pasażer spędzi rok w zakładzie karnym.

W poniedziałek (5.02) policjanci z lipskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej audi. Kiedy kierująca pojazdem kobieta otworzyła drzwi, funkcjonariusze wyczuli od niej woń alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 30-latki. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. 

Ponadto poza kierującą w samochodzie znajdowało się pięć osób, co było niezgodnie z określoną liczbą miejsc w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Po sprawdzeniu pasażerów okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lipsku celem odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności.

30-letnia mieszkanka pow. zwoleńskiego odpowie niebawem za jazdę w stanie nietrzeźwości, natomiast 44-latka, mieszkańca pow. lipskiego policjanci przekazali do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasadzoną kare pozbawienia wolności.


asp. Monika Karasińska/KPP w Lipsku

Powrót na górę strony