Aktualności

70-latka, która kradła w marketach została zatrzymana. Teraz grozi jej do 5 lat pozbawiania wolności

Data publikacji 07.02.2024

Funkcjonariusze kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach ustalili i zatrzymali kobietę, która w ostatnim czasie dokonywała kradzieży przeróżnych artykułów w jednym z marketów na terenie powiatu kozienickiego. 70-latka w ciągu niemal miesiąca wyniosła z placówki handlowej towar o wartości niemal 9 tys. zł!

W okresie od 29 grudnia 2023 roku do 21 stycznia 2024 roku w jednym z supermarketów na terenie powiatu kozienickiego dochodziło do kradzieży artykułów zarówno spożywczych, jak i przemysłowych. Z półek znikały najróżniejsze produkty. Łupem złodzieja padały między innymi produkty spożywcze, kosmetyki oraz artykuły przemysłowe. Straty zostały oszacowane przez pracowników sklepu na kwotę niemal 9 tysięcy zł!

Sprawą kradzieży zajęli się kozieniccy kryminalni. Dzięki podjętym przez nich intensywnym działaniom, szybko udało się zidentyfikować i zatrzymać amatorkę cudzej własności. Okazała się nią 70-latka. Mundurowi w toku prowadzonych czynności odzyskali częściowo skradzione mienie. Kobieta tłumaczyła policjantom: "że nie wie, co w nią wstąpiło”.

Zatrzymana kobieta odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: podkom. Ilona Tarczyńska/ KPP Kozienice

Powrót na górę strony