Aktualności

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał dwóch złodziei sklepowych

Data publikacji 07.02.2024

Praca w Policji to służba, która nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru czy dniem wolnym. Według tej zasady zachował się policjant w KWP zs. w Radomiu, który robiąc zakupy ujął dwóch złodziei.

We wtorek (6.02) policjant z Zespołu Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP - sierż. szt. Adam Wrzesień w dniu wolnym od służby robił zakupy w jednym z dyskontów. Zauważył, że dwóch mężczyzn opuszcza sklep drzwiami przeznaczonymi do wejścia, omijając linię kas. Jeden z mężczyzn trzymał w ręku artykuły przemysłowe, w tym m.in. tabletki do zmywarki, które mogły pochodzić z tego sklepu. Gdy policjant zapytał mężczyznę, czy za nie zapłacił, ten zaczął uciekać. Policjant od razu zaczął go gonić. Okazał legitymację policyjną, a następnie obezwładnił mężczyznę. Na miejsce doszedł też pracownik sklepu, który zadzwonił na numer alarmowy 112.

W tym samym czasie do policjanta, podszedł drugi z mężczyzn, chcąc uwolnić swojego kolegę. Był agresywny i nie reagował na polecenia wydawane przez policjanta. Dopiero na widok legitymacji policyjnej uspokoił się. Do momentu przyjazdu patrolu Policji, funkcjonariusz pilnował obu ujętych mężczyzn. Cały czas policjantowi pomocy udzielała post. Klaudia Fijałkowska z Oddziału Prewencji Policji w Radomiu. Po przyjeździe na miejsce patrolu, zatrzymani 36- i 50-latek zostali ukarani mandatami po 500 zł.

Zespół Prasowy KWP

Powrót na górę strony