Aktualności

Wprowadzała w błąd lekarza, aby zdobyć recepty

Data publikacji 08.02.2024

Sochaczewscy policjanci do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali mieszkankę powiatu sochaczewskiego podejrzewaną o wyłudzenie poświadczenia nieprawdy i posłużenie się dokumentami poświadczającymi nieprawdę. Kobieta usłyszała już pierwsze zarzuty. Będzie ich jednak zdecydowanie więcej. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą i korupcją prowadzą postępowanie dotyczące wprowadzenia w błąd lekarza w celu uzyskania recept na leki, a następnie ich realizacji w aptekach na terenie powiatu sochaczewskiego. Ustalono, że kobieta pracowała w jednej z aptek. Miała dostęp do bazy danych klientów, którzy realizowali w tej aptece recepty.

Kobieta korzystała z jednej ze stron internetowych, gdzie za opłatą można otrzymać receptę. Wykorzystywała do tego dane różnych osób, a później realizowała receptę w różnych aptekach w powiecie sochaczewskim.

Podejrzana została zatrzymana w środę (7.02) i doprowadzona do Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Usłyszała 6 zarzutów wprowadzenie w błąd lekarza i użycia dokumentów poświadczających nieprawdę. Przestępczy proceder trwał od początku 2023 roku. Przed policjantami jeszcze mnóstwo pracy, ale już teraz  oceniają, że kobieta może usłyszeć zdecydowanie więcej zarzutów. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony