Aktualności

Edukacja dla bezpieczeństwa

W czwartek (8.02) Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zorganizował interaktywne zajęcia w ramach „Akademii Bezpieczeństwa z komisarzem Zebrą” dla uczniów klas drugich z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 17 w Radomiu.

Podczas spotkania omówiono charakterystykę służby funkcjonariuszy z poszczególnych pionów oraz odpowiadano na zadawane przez najmłodszych pytania. Dużą część poświecono służbie policyjnych czworonogów. Uczniowie obejrzeli film o psach służących w Policji na terenie garnizonu mazowieckiego. Układali także puzzle związane z tym obszarem służby policyjnej. Bardzo ważne zasady obowiązujące pieszych oraz pasażerów przypomniała policjantka Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu. Dzieciom umożliwiono również obejrzenie wyposażenia radiowozu policyjnego, a na zakończenie odbyło się spotkanie z policyjnym psem, który na co dzień służy do wyszukiwania zapachów narkotyków.

Mamy nadzieję, że wiedza nabywana w dobrej atmosferze, zaowocuje dobrymi wyborami i kształtowaniem właściwych postaw społecznych wśród najmłodszych.

 

Opr. Sylwia Szewczyk/Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu

Film Edukacja_dla_bezpieczenstwa.mp4

Pobierz plik Edukacja_dla_bezpieczenstwa.mp4 (format mp4 - rozmiar 28.37 MB)

Powrót na górę strony