Aktualności

Mazowieccy policjanci na radomskim turnieju wiedzy pożarniczej

Data publikacji 09.02.2024

Witold Curyło z PSP nr 34 w Radomiu, Artur Zdziech, także z PSP nr 34 oraz Szymon Marczak z III LO im. płk. Dionizego Czachowskiego zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych w eliminacjach miejskich 36. Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się dzisiaj (9.02) w Radomiu. Turniej był też okazją do spotkania przedstawicieli KWP zs. w Radomiu z młodzieżą z radomskich szkół i zapoznania ich z warunkami, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem.

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu począwszy od przypomnienia numeru alarmowego poprzez popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej .

Dzisiaj (9.02) w Radomiu odbyły się już 36. eliminacje miejskie, w których najlepsi okazali się Witold Curyło z PSP nr 34 w Radomiu, Artur Zdziech, także z PSP nr 34 oraz Szymon Marczak z III LO im. płk. Dionizego Czachowskiego. Organizatorem miejskich eliminacji turnieju była Ochotnicza Straż Pożarna miasta Radomia. 

Turniej był też okazją do spotkania się policjantów z KWP zs. w Radomiu z młodzieżą z radomskich szkół. Z inicjatywy Wydziału Komunikacji Społecznej KWP zs. w Radomiu, przedstawiciele Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu oraz policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Radomiu promowali zawód Policjanta. Uczestnicy spotkań mogli dowiedzieć się zarówno, jak wygląda proces rekrutacji do służby w Policji, jak i sama służba.

Zespół Prasowy KWP

Powrót na górę strony