Aktualności

Trzymiesięczny areszt dla 42-latka z Kozienic za rozbój na aptekarce

Data publikacji 11.02.2024

O trzymiesięcznym areszcie wobec 42-letniego sprawcy rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia zadecydował Sąd Rejonowy w Kozienicach. Mężczyzna został zatrzymany przez kozienickich policjantów w niemal 4 godziny po zdarzeniu. Groził aptekarce siekierą i ukradł utarg. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara do 20 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek (5.02) do jednej z aptek na terenie Kozienic wszedł zamaskowany mężczyzna z siekierą, który grożąc aptekarce, żądał wydania pieniędzy. Kobieta, chcąc uchronić swoje życie, wydała przestępcy pieniądze. Gdy ten zajęty był zabieraniem z kasy gotówki, kobieta wykorzystała moment jego nieuwagi i wybiegła z apteki. Uciekając, wzywała pomoc i policję. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia tylnym wyjściem.

Kozieniccy policjanci natychmiast podjęli szerokie działania, celem ustalenia i zatrzymania sprawcy. Do działań został skierowany pies tropiący z KMP w Radomiu, który odnalazł porzuconą w lesie odzież oraz narzędzia, które mogły posłużyć sprawcy przy dokonywaniu rozboju. Już w niemal cztery godziny od zdarzenia policjanci dzięki swoim ustaleniom zatrzymali podejrzanego o ten czyn mężczyznę, który ukrywał sie w piwnicy jednego z bloków na terenie Kozienic. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione mienie. 42-latek trafił tego samego dnia do policyjnego aresztu.

W czwartek (8.02) Sąd Rejonowy w Kozienicach na wniosek policji i prokuratury Rejonowej w Kozienicach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz 42-latkowi grozi do 20 lat pozbawienia wolności.
 

podkom. Ilona Tarczyńska/KPP w Kozienicach

Powrót na górę strony