Aktualności

Nielegalne automaty do gier zabezpieczone przez siedleckich funkcjonariuszy

Data publikacji 12.02.2024

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą siedleckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej (SCS) Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, w jednym z lokali w Siedlcach zabezpieczyli 7 automatów służących do organizowania nielegalnych gier hazardowych.

Siedleccy policjanci wraz z funkcjonariuszami SCS z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przeszukali wytypowany w Siedlcach lokal, w którym ujawnili 7 automatów służących  do organizowania nielegalnych gier hazardowych oraz ponad 7 tys. zł w gotówce. Łączna wartość zabezpieczonego mienia wynosi ponad 91 tys. zł.

Teraz funkcjonariusze SCS będą prowadzić postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa skodyfikowanego w art. 107 par. 1 kks, dokonano zatrzymania jednej osoby, która usłyszała  zarzuty.

Za posiadanie automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

 

sierż. szt. Barbara Jastrzębska /KMP w Siedlcach

Powrót na górę strony