Aktualności

Nielegalne automaty do gier hazardowych zabezpieczone przez funkcjonariuszy

Wspólne działania przasnyskich policjantów z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Przasnysza 9 automatów służących do organizowania nielegalnych gier hazardowych. Właścicielom zabezpieczonych automatów grozić może teraz kara do 3 lat więzienia.

Wczoraj (12.02) funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie skontrolowali dwa salony gier, gdzie zabezpieczyli łącznie 9 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie ponad 14000 zł.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest niezbędna koncesja.  Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Ujawnione automaty zostały zabezpieczone przez celników, którzy będą prowadzić postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny od każdej zabezpieczonej maszyny.

Autor: mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony