Aktualności

Zakochaj się w bezpieczeństwie

Data publikacji 14.02.2024

Walentynki – Święto Zakochanych – corocznie obchodzone 14 lutego. To idealny dzień, aby przypomnieć i uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że miłość wiąże się z odpowiedzialnością, rozwagą i troską o swoich bliskich.

To doskonały czas, aby zastanowić się nad tym, czym jest miłość. Czy oprócz porywów serca daje nam coś jeszcze? Czego oczekujemy od kogoś, kto nas kocha? Co my możemy zaoferować osobie, którą kochamy? Otóż miłość nierozerwalnie wiąże się z zaufaniem, poczuciem bezpieczeństwa, troską i odpowiedzialnością. Zatem jeżeli kogoś kochamy, nie powinniśmy narażać go na niebezpieczeństwo. Swoim zachowaniem, okazaną troską i rozwagą powinniśmy budować zaufanie bliskiej nam osoby.

Właściwie to takie oczywiste. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko przełożyć te zasady na naszą codzienność, w tym na korzystanie z dróg, które jest jej nieodłącznym elementem.

W trosce o bezpieczeństwo swoje oraz osób nam bliskich pamiętajmy o przestrzeganiu zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Dajmy o bezpieczeństwo tych, których kochamy. Nie stwarzajmy zagrożenia również wobec innych użytkowników dróg, każdy ma kogoś, kto na niego czeka.

 


WRD KWP zs. w Radomiu/Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Film Zakochaj się w bezpieczeństwie

Opis filmu: Zakochaj się w bezpieczeństwie

Pobierz plik Zakochaj się w bezpieczeństwie (format mp4 - rozmiar 44.59 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony