Aktualności

Zakłócał ciszę nocną. W areszcie spędzi najbliższe 6 miesięcy

Data publikacji 14.02.2024

W ostatnich dniach ciechanowscy policjanci zatrzymali pięciu poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności. Jeden z nich „wpadł” podczas interwencji dotyczącej zakłócania ciszy nocnej. 32-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego był poszukiwany przez sąd do obycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania.

W minioną sobotę (10.02) kilka minut po godz. 23 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ciechanowskiej komendy interweniowali w jednym z mieszkań, w związku ze zgłoszeniem zakłócania ciszy nocnej. Zgłaszającemu przeszkadzało głośne zachowanie osób przebywających w mieszkaniu. We wskazanym miejscu policjanci zastali dwóch mężczyzn. Podczas legitymowania okazało się, że jeden z nich poszukiwany jest na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie. 32-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ma do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo z art. 207 Kodeksu karnego tj. znęcanie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W ostatnich dniach ciechanowscy policjanci zatrzymali 4 innych mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. 19-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego poszukiwany był na podstawie nakazu dorowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie do odbycia kary 120 dni pozbawienia wolności za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości. 31-latek trafił do zakładu karnego na prawie 3 miesiące zgodnie z wydanym nakazem za przestępstwo niestosowania się do orzeczonego zakazu sądowego. Taką samą karę ma do odbycia 33-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, za którym sąd wydał nakaz doprowadzenia w związku z popełnionym oszustwem. Wszyscy trzej mężczyźni trafili do zakładów karnych. Natomiast 22-latek, który poszukiwany był zgodnie z treścią sądowego nakazu za przestępstwo uszkodzenia cudzej rzeczy, uchronił się od kary więzienia poprzez wpłacenie grzywny.

 

asp. Magda Zarembska/KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony