Aktualności

Nie mając uprawnień do kierowania po zarzuty przyjechała samochodem

Data publikacji 17.02.2024

We wtorek (13.02) do Komisariatu Policji w Mszczonowie na wezwanie stawiła się 36-letnia mieszkanka Żyrardowa, w związku z kierowaniem pojazdem pomimo braku uprawnień. Po wykonanych czynnościach kobieta przeszła na pobliski parking, wsiadła do pojazdu i odjechała. W drodze powrotnej została zatrzymana przez mszczonowskich policjantów, którzy rozpoznali kobietę. O losie 36-latki zadecyduje teraz sąd.

W styczniu br. patrol żyrardowskiej drogówki zatrzymał do kontroli kierującą Subaru. Okazało się, że kobieta nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a dodatkowo jest nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. We wtorek (13.02) kobieta stawiła się na wezwanie do Komisariatu Policji w Mszczonowie, gdzie usłyszała zarzuty. Po zakończonych czynnościach kobieta przeszła na pobliski parking i wsiadła do zaparkowanego pojazdu, a następnie nim odjechała. Na swojej drodze napotkała mszczonowskich policjantów, którzy rozpoznali kobietę i zatrzymali do kontroli.

Oprócz tego, że 36-latka kierowała, nie mając uprawnień to dodatkowo okazało się, że pojazd jest niesprawny technicznie, w związku z czym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu i zakazali dalszej jazdy.

Teraz za dwukrotne kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień, wcześniejszym kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie kobieta odpowie przed sądem. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejny raz apelujemy o rozsądek i bycie odpowiedzialnym kierowcą! Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

st. sierż. Patrycja Sochacka/KPP w Żyradowie

Powrót na górę strony