Aktualności

Policjanci i celnicy zabezpieczyli automaty do gier hazardowych

Data publikacji 19.02.2024

Wspólne działania grójeckich policjantów i funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie doprowadziły do zamknięcia w Grójcu nielegalnego salonu gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka automatów do gier zręcznościowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu zajmujący się zwalczaniem przestępstw o charakterze gospodarczym wraz z funkcjonariuszami z Izby Celno-Skarbowej ujawnili kilka nielegalnych automatów do gier.

Skontrolowano punkty hazardowe w Grójcu, w jednym z nich zabezpieczono 4 automaty do gier. Na miejscu przeprowadzono szereg czynności, które wykazały, że na automatach zainstalowane były gry o charakterze losowym i komercyjnym. W celu weryfikacji czy urządzenia mogą służyć do gier hazardowych funkcjonariusze SCS przeprowadzali eksperyment procesowy podczas którego ustalili, że przedmiotowe urządzenia są automatami do gier w myśl art. 2 ust. 5 Ustawy o grach hazardowych. Następnie maszyny zostały zabezpieczone i przekazane funkcjonariuszom SCS, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Przypominamy, że podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności.

 

nadkom. Agnieszka Wójcik/KPP w Grójcu

Powrót na górę strony