Aktualności

Nie zatrzymał się do kontroli, wytropił go policyjny pies Szach

Data publikacji 19.02.2024

Sierpeccy policjanci prowadzili pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W pewnym momencie kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Wspólnie z pasażerem zaczęli uciekać pieszo. Kierowca ukrył się przed mundurowymi w gęstych zaroślach, gdzie wytropił go policyjny pies służbowy Szach, a pasażer udawał martwego. Jak się okazało 24-letni kierujący nie dość, że był nietrzeźwy, to jeszcze kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za to 17-letni pasażer był poszukiwany przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy.

W miniony czwartek (15.02) wieczorem policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu pełnili służbę na terenie gminy Mochowo. Około godz. 22. funkcjonariusze zauważyli, że kierujący audi jedzie od "boku do boku", co wskazywało, że kierujący może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzje o zatrzymaniu kierującego do kontroli. Na podany sygnał świetlny i dźwiękowy kierowca audi przyspieszył i zaczął uciekać drogą w kierunku województwa kujawsko-pomorskiego.

W pewnym momencie kierowca audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Wtedy też wspólnie z pasażerem kontynuowali ucieczkę pieszo, rozbiegając się w różnych kierunkach. Pasażer na widok doganiającego go policjanta, położył się na ziemi i udawał martwego. Drugi ze sprawców ukrył się w zaroślach. Niestety pora nocna, duże zadrzewienie znacząco utrudniały funkcjonariuszom odnalezienie uciekiniera, dlatego do poszukiwań skierowano nie tylko mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w Płocku, Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, ale także przewodników z psami tropiącymi z KMP w Płocku i KMP we Włocławku.

W trakcie przeszukiwania zarośli mundurowi odnaleźli czapkę uciekiniera. Pies policyjny Szach podjął trop i zaprowadził policjantów prosto do ukrytego w krzakach mężczyzny. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec pow. lipnowskiego. Szybko na jaw wyszedł powód ucieczki mężczyzn. Kierujący był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo 24-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 17-letni pasażer był poszukiwany przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy i róznież był nietrzeźwy.

24-latek już usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, złamania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz niezatrzymania się kontroli drogowej. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 17-latek po przesłuchaniu został odwieziony do ośrodka wychowawczego.
 

Autor: asp. Katarzyna Krukowska

Powrót na górę strony