Aktualności

Był tak pijany, że nawet nie czuł, że jedzie na samej feldze

Data publikacji 19.02.2024

Dzięki stanowczej i odważnej postawie mieszkańców powiatu makowskiego doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego. W aucie zniszczeniu uległa przednia opona i auto jechało na samej feldze. 28–latek był tak pijany, że o tym nie wiedział. Trafił do policyjnego aresztu.

W czwartek (15.02) około godz. 23 jadąca z Przasnysza do Krasnosielca kobieta zobaczyła jak z naprzeciwka w jej kierunku, porusza się auto, spod którego wydobywają się iskry. Następnie auto zjechało na przeciwny pas ruchu zmuszając kierującą do zjechania na pobocze. W momencie wymijania się z jadącą skodą zobaczyła, że auto jedzie na samej feldze. Zawróciła i pojechała za pojazdem. Po kilkuset metrach kierujący skodą zatrzymał się i wysiadł z auta i chwiejnym krokiem próbował uciekać. Został ujęty przez świadków zdarzenia, którzy wezwali na miejsce Policję.

Mundurowi po przyjeździe zbadali trzeźwość 28-letniego mężczyzny, mieszkańca pow. przasnyskiego. Okazało się, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu i środków odurzających stwarzają realne zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie popełnijmy błędu mogącego kosztować czyjeś zdrowie czy nawet życie.

 

podkom. Monika Winnik/KPP w Makowie Maz.

Powrót na górę strony