Aktualności

Będąc w szpitalu z zatrzymanym, zauważyli podejrzewanego o kradzież

Data publikacji 19.02.2024

Spostrzegawczość ostrołęckich policjantów pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o kradzież. Sprawca przyszedł do szpitala, gdzie został rozpoznany przez funkcjonariuszy będących tam z innym zatrzymanym.

W Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce został wypracowany szybki przepływ informacji na temat poszczególnych zdarzeń. Świadczy o tym zdarzenie z minionego piątku w ostrołęckim szpitalu. Wtedy to miejscowi mundurowi zatrzymali ostrołęczanina w czasie interwencji domowej, a  następnie pojechali z nim do szpitala w celu wykonania badań lekarskich. Gdy mundurowi z Wydziału Patrolowego oczekiwali z nim na wizytę lekarską zauważyli, że do szpitala wszedł mężczyzna, który odpowiadał rysopisowi podejrzewanego o kradzież w jednym z ostrołęckich marketów budowlanych. Na miejsce wezwali drugi patrol. Po kilku minutach 24-letni ostrołęczanin został zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony