Aktualności

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy, który miał blisko 2 promile

Data publikacji 21.02.2024

Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec gminy Kozienice, który w niedzielne popołudnie będąc z rodziną na spacerze, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna kierował pojazdem marki bmw i poruszał się drogą krajową 79. Gdy podszedł do samochodu, zabrał kluczyki i wezwał policję. Zdecydowana postawa mężczyzny być może przyczyniła się do uniknięcia tragedii, gdyż ujęty 36-kierujący obywatel Uzbekistanu miał niemal 2 promile alkoholu w swoim organizmie.

Piękna niedzielna (18.02) pogoda skłoniła nie jedną osobę do spacerów. Około godziny 16:00, 38-letni mieszkaniec gminy Kozienice będąc na spacerze z rodziną, zauważył, jak drogą krajową 79 w kierunku Kozienic jedzie pojazd marki BMW. Kierujący jechał całą szerokością jezdni, hamował oraz przyśpieszał. Styl jazdy kierującego wzbudził zainteresowanie spacerowicza. W pewnym momencie zaczął podejrzewać, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Wówczas podszedł do drogi i machnął ręką, wtedy kierujący się zatrzymał i zjechał na pobocze. Gdy mężczyzna podszedł do kierującego,  ten otworzył drzwi, wyczuł od niego silną woń alkoholu, wówczas zgasił mu samochód i zabrał kluczyki, a następnie wezwał policję.

Policjanci z Kozienic po dotarciu na miejsce sprawdzili stan trzeźwości 38-letniego obywatela Uzbekistanu. Jak się okazało miał on niemal dwa promile alkoholu w swoim organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu celem, przeprowadzenia dalszych czynności.

Postawa mieszkańca Kozienic zasługuje na najserdeczniejsze wyrazy szacunku i jest godna naśladowania. Reagujmy, gdyż nietrzeźwy kierujący to śmiertelne zagrożenie na drodze.

 

podkom. Ilona Tarczyńska/KPP w Kozienicach

Powrót na górę strony