Aktualności

Pijany dzień po dniu wsiadł na rower. Otrzymał łącznie 5200 zł mandatu

Data publikacji 22.02.2024

Niewyciąganie wniosków nigdy nie kończy się dobrze. Przekonał się o tym 52-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który dwukrotnie w ciągu dwóch dni wsiadł na swój jednoślad, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Ponadto rower, którym kierował, nie posiadał wymaganego oświetlenia. Mężczyzna został ukarany mandatami karnym w łącznej kwocie 5200 zł.

W miniony piątek (16.02) kilka minut po godz. 20 w trakcie patrolu miejscowości Sulerzyż policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku zauważyli rowerzystę bez wymaganego oświetlenia, który nie potrafił utrzymać prawidłowego toru jazdy. Mundurowi zatrzymali go do kontroli. Badanie stanu trzeźwości 52-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Niestety mężczyzna po pierwszej kontroli nie wyciągnął wniosków i już następnego dnia ponownie wsiadł na ten sam niesprawny jednoślad. Tym razem został zatrzymany przez inny patrol mundurowych z Posterunku Policji w Glinojecku, ale w tej samej miejscowości. Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło złudzeń. 52-latek znowu był pijany. Miał w organizmie ponad promil alkoholu.

52-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi w łącznej kwocie 5200 zł.
 

Autor: asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony