Aktualności

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawców zniszczenia publicznego mienia

Data publikacji 25.02.2024

Dzielnicowy z Goworowa dowiódł, że służba w Policji nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru. Policjant w dniu wolnym, w zaledwie kilka minut od zdarzenia, zatrzymał 2 sprawców, którzy zdemolowali publiczną toaletę powodując straty co najmniej 2500 złotych. Dzięki wzorowej reakcji funkcjonariusza, mężczyźni nie unikną odpowiedzialności karnej.

Specyfika zadań służby dzielnicowego polega głównie na rozpoznaniu rejonu służbowego oraz stałym kontakcie z jego mieszkańcami, którzy zgłaszają policjantowi różne swoje problemy, a także naruszenia prawa. W czwartek (22.02) o godzinie 14:25 będący na wolnym od służby dzielnicowy gminy Goworów został poinformowany przez mieszkańców podległej mu służbowo gminy, że dwaj mężczyźni niszczą toaletę publiczną.

Policjant, pomimo, że był w czasie wolnym, zareagował natychmiast na to zgłoszenie i już po 2 minutach był we wskazanym miejscu, gdzie zauważył dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisom przekazanym w zgłoszeniu.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani przez dzielnicowego na przystanku autobusowym w Goworowie, a wezwani na miejsce policjanci z Czerwina przewieźli wandali do ostrołęckiej komendy policji. Dwóch 19-letnich mieszkańców Ostrołęki osadzono w policyjnym areszcie.

Wandale zniszczyli drzwi, umywalkę, szafki oraz armaturę w publicznej toalecie powodując straty nie mniejsze niż 2500zł. Już usłyszeli zarzut zniszczenia mienia, do którego się przyznali.

Przestępstwo, którego młodzi ostrołęczanie się dopuścili  zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

 

kom. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony