Aktualności

Jechał z trzema promilami i w dodatku za szybko

Data publikacji 23.02.2024

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 28-letni kierowca BMW, którego wczoraj zatrzymali policjanci na ul. Sienkiewicza w Ciechanowie. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 31 km/h. 28-latek stracił prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 3 lat więzienia.

W miniony czwartek (22.02) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy zatrzymali do kontroli bmw. Kierowca osobówki w Ciechanowie na ul. Sienkiewicza przekroczył dopuszczalną prędkość o 31 km/h. Szybko okazało się, że to nie jedyne przewinienie 28-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 28-latka prawie 3 promile. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Teraz 28-letni kierowca za przekroczenie prędkości oraz prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Nietrzeźwy kierowca błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie wsiadaj za ki Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!

 

asp. Magda Zarembska/ KPP w Ciechanowie

Powrót na górę strony