Aktualności

Mieszkaniec gminy Platerów usłyszał zarzut usiłowania rozboju

Data publikacji 26.02.2024

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 23-latkowi, który dopuścił się usiłowania rozboju na mieszkańcu Lipna. Mężczyzna został zatrzymany przez łosickich policjantów, a sąd zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w Lipnie.  O zdarzeniu Łosiccy policjanci zostali poinformowani przez brata pokrzywdzonego, który zaniepokojony brakiem kontaktu pojechał do jego domu i zastał go brutalnie pobitego. Skierowani na miejsce policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach w rozmowie z pokrzywdzonym i jego bratem ustalili przebieg zdarzenia. Z ich relacji wynikało, że tego dnia mężczyźni spotkali się u pokrzywdzonego, gdzie pili alkohol. Prawdopodobnie ilość wypitego trunku nie wystarczyła napastnikowi i po rozstaniu z pokrzywdzonym nadal było mu mało „procentów”. Postanowił ponownie odwiedzić swojego niedawnego kompana i przekonać go do sfinansowania kolejnej butelki alkoholu, żądając od niego pieniędzy. Starszy mężczyzna bez oporów wpuścił 23-latka do domu. Pieniędzy jednak nie chciał mu dać. Wówczas napastnik zaczął bić 59-latka po głowie i całym ciele, w wyniku czego pokrzywdzony stracił przytomność. Poszkodowany mężczyzna z licznymi złamaniami twarzoczaszki i ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala, gdzie nadal pozostaje w dalszym leczeniu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy zarzutu usiłowania rozboju. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tej sprawy. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł.asp. Weronika Wujek

Powrót na górę strony