Aktualności

Dwa areszty za rozbój

Data publikacji 26.02.2024

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. 20- i 21-latek przy użyciu przemocy zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy oraz portfel. Sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 2 lata.

Do zdarzenia w miniony czwartek (22.02) w Sierpcu. 41-latek został uderzony kilka razy w twarz oraz kopany po ciele przez dwóch mężczyzn. Później ukradli mu telefon komórkowy oraz portfel z dowodem osobistym i karta bankomatową, a następnie uciekli.

Po otrzymaniu tej informacji dyżurny sierpeckiej komendy skierował patrole z Ogniowa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Sierpcu w rejon zdarzenia podając krótki opis dwóch sprawców. Już kilka minut od zgłoszenia policjanci zauważyli opisanych mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Mundurowi natychmiast zatrzymali mężczyzn. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli skradziony telefon komórkowy oraz portfel z zawartością dokumentów należących do pokrzywdzonego.

Zatrzymanych przewieziono na komendę i poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni byli pod działaniem alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszeli w prokuraturze zarzut rozboju. Sąd Rejonowy w Sierpcu na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Autor: asp. Katarzyna Krukowska

Powrót na górę strony